Strona główna
Home    Kontakt
 
 
Zmiana godzin pracy!
GODZINY OTWARCIA
BIURA LGD:

Poniedziałek - Piątek
7.30 -15.30
Menu serwisu
Strona główna
Stowarzyszenie
Informacje o Koronie
Turystyka
Organizacje
Kultura
Obiekty użyteczności publicznej
Gospodarka
Informacje praktyczne
Ogłoszenia
Galeria zdjęć
Pobierz pliki
Mapa serwisu
Kontakt
Linki
Leader 2014-2020
Informacje wstępne
PROW 2014-2020
RLKS 2014-2020
Rozporządzenia
LSR
Leader 2007-2013
Przewodnik po PROW
Rozporządzenia
Broszurki
LSR
Wnioski i załączniki
Harmonogram naborów
Funkcjonowanie LGD
Wyszukiwarka
Filmy o Koronie
Youtube
Festyn na Małym Rynku w Krakowie PDF Drukuj E-mail
piątek, 26 wrzesień 2008
ImageW dniu 18.09.2008 na Małym Rynku w Krakowie odbył się Festyn pt. „Odetchnij na Zielonych Szlakach”. Został on zorganizowany w ramach Dni Partnerstwa Lokalnego 2008 przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska - Biuro Krajowej Sieci Grup Partnerskich.
    W trakcie trwania Festynu licznie przybyli mieszkańcy Krakowa, jak również turyści krajowi i zagraniczni mieli okazję poznać bardzo ciekawą inicjatywę jaką są Zielone Szlaki Greenways rozciągające się w różnych regionach nie tylko Polski , ale i całej Europy. Jest to inicjatywa mająca jednoczyć fanów zdrowych  form wypoczynku jakimi niewątpliwie są jazda na rowerze, spływy kajakowe czy jazda konna.

    Podczas imprezy na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowało się także Lokalne Grupy Działania zrzeszone w Grupach Partnerskich z terenu całego kraju.  Na stoiskach zobaczyć można było m.in. rękodzieło z różnych regionów, potrawy regionalne oraz materiały promocyjne i wydawnictwa zachęcające do odwiedzin terenów, na których działają poszczególne LGD w Polsce.

    Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa odwiedzających przygotowało stoisko z materiałami promocyjnymi naszego LGD. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, gdyż prezentowaliśmy Gminy sąsiadujące z Krakowem, a tereny te są bardzo często miejscem  weekendowych wycieczek dla mieszkańców miasta oraz turystów spoza tego regionu. Zainteresowaniem cieszyły się szczególnie mapki turystyczne i foldery z opisami najciekawszych miejsc w okolicy. W czasie trwania Festynu prezentowano najciekawszy dorobek poszczególnych obszarów LGD. Ze strony Korony Północnego Krakowa w sposób bardzo ciekawy o Szlaku Kościuszkowskim  oraz o bogactwie kulturowym, które znajduje się na obszarze naszego LGD opowiadali członkowie Naszego Stowarzyszenia  Jerzy Kozik i Mateusz Wyżga. Ich wystąpienia cieszyły się dużym zainteresowanie zgromadzonych. Występ Orkiestry Dętej Wieniawa z Raciborowic oraz Zespołu  Ludowego  Modlniczanki z Wielkiej Wsi, które to reprezentowały Nasze Stowarzyszenie było zwięczeniem Festynu. Muzyka prezentowana przez nich wzbudziła ogromne zainteresowanie i wywołała duży entuzjazm wśród odwiedzających Festyn.

    Integralną częścią Festynu była Biesiada Regionów, która odbyła się w krakowskiej Restauracji „Chimera”, gdzie gospodarze poszczególnych Grup LGD prezentowali efekty działań Grup Partnerskich. Przy regionalnych potrawach takich jak Barwicki chleb, jarzębinowe specjały czy kiełbasa lisiecka oraz muzyce Modlniczanek  o Stowarzyszeniu Korona Północnego Krakowa i jego działalności  opowiadali Prezes Piotr Adamczuk oraz członek Stowarzyszenia, autor książki „Sercu Najbliższa” Mateusz Wyżga.

    Była to pierwsza taka impreza, ale mamy nadzieję, że ta idea na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez Krajową Sieć Grup Partnerskich. Jest to bowiem doskonała okazja do zaprezentowania swojego dorobku  szerszej publiczności, jest również szansa na nawiązywanie współpracy i tworzenie wspólnych inicjatyw przez LGD z różnych części Polski.

    Z tego miejsca pragniemy również bardzo serdecznie podziękować Wszystkim Urzędom Gmin należącym do Stowarzyszenia oraz koordynatorom Stowarzyszenia, którzy po raz kolejny dzielnie Nas wsparli w dzialaniu za udostępnienie materiałów promocyjnych, które znalazły się na naszym stoisku w trakcie Festynu. Szczególe podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy Igolomia-Wawrzeńczyce za podarowanie dorodnych warzyw, które posłużyły do zrobienia kosza owocowo-warzywnego, który stanowił piękna ozdobę naszego stoiska. Dziękujemy również Urzędowi Gminy Wielka Wieś za zorganizowanie występu Zespołu Modlniczanki w tak licznej obsadzie.

    Niejako nagrodą i wyróżnieniem dla Nas wszystkich i dla działań jakie podejmujemy może być artykuł dziennikarki Pani Ewy Tyrpy, który ukazał się w weekendowym dodatku do Dziennika Polskiego. Mogą go Państwo przeczytać klikając tutaj.
    Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w organizacje nie tylko Naszego stoiska ale i całego wydarzenia. Wspaniale Nam się z Wami współpracuje!                                                                                                                                                                                            Zarząd Stowarzyszenia

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.


Galeria


baner
logo
Mapy PROW
Małe Projekty
Odnowa i Rozwój Wsi
Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw
Różnicowanie w kierunku Działalności Nierolniczej
multicel logo
Kalendarium
Lipiec 2019 Sierpień 2019 Wrzesień 2019
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 31 1 2 3
Tydzień 32 4 5 6 7 8 9 10
Tydzień 33 11 12 13 14 15 16 17
Tydzień 34 18 19 20 21 22 23 24
Tydzień 35 25 26 27 28 29 30 31
Aplikacja Mobilna Korony
korona
Aplikację można pobrać na
urządzenia z IOS i Android


Sklep App Store (IOS)
QR___app_store.jpg

Sklep Google Play (Android)
QR__google_play.jpg