Strona główna
Home    Kontakt
 
 
Zmiana godzin pracy!
GODZINY OTWARCIA
BIURA LGD:

Poniedziałek - Piątek
7.30 -15.30
Menu serwisu
Strona główna
Stowarzyszenie
Informacje o Koronie
Turystyka
Organizacje
Kultura
Obiekty użyteczności publicznej
Gospodarka
Informacje praktyczne
Ogłoszenia
Galeria zdjęć
Pobierz pliki
Mapa serwisu
Kontakt
Linki
Leader 2014-2020
Informacje wstępne
PROW 2014-2020
RLKS 2014-2020
Rozporządzenia
LSR
Leader 2007-2013
Przewodnik po PROW
Rozporządzenia
Broszurki
LSR
Wnioski i załączniki
Harmonogram naborów
Funkcjonowanie LGD
Wyszukiwarka
Archiwum
Nagłówki RSS
Filmy o Koronie
Youtube
Szkolenie w Szaflarach PDF Drukuj E-mail
środa, 23 wrzesień 2015
ImageW dniach 18-19 września w Szaflarach odbyło się wyjazdowe spotkanie szkoleniowo- warsztatowe dla członków Grupy Roboczej ds. tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju. W skład tej Grupy wchodzą przedstawiciele samorządów, lokalnych organizacji pozarządowych, lokalni przedsiębiorcy  i mieszkańcy. Grupie przewodzi Zarząd LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.

Grupa Robocza od maja br. aktywnie pracuje nad stworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju na nowy okres programowania, czyli lata 2014-2020. Członkowie Grupy Roboczej jako przedstawiciele kilku sektorów z gminy Igołomia- Wawrzeńczyce, Kocmyrzów- Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś oraz Zielonki poprzez swoja pracę i zaangażowanie w tworzenie LSR dbają o to, aby finalny dokument miał charakter partycypacyjny i odpowiadał na realne potrzeby społeczności lokalnych wszystkich 5 gmin.

W ramach dwudniowego szkolenia, które prowadził ekspert zewnętrzny dr Leszek Leśniak członkowi GR uczestniczyli w 7 blokach tematycznych, na które składały się wykład oraz zajęcia warsztatowe. Uczestnicy pracowali m.in. nad sformułowaniem czynników wpływających na rozwój obszaru z wykorzystaniem techniki SWOT, identyfikowali potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz omawiali kwestię defaworyzacji niektórych grup społecznych na obszarze LGD. Wszystkie tematy i zagadnienia poruszane na szkoleniu są zgodnie z zasadami planowania strategicznego rozwoju obszaru zgodnie  z podejściem LEADER opisanym w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Najważniejszym efektem szkolenia było wypracowanie według analizy SWOT słabych i mocnych stron, szans i zagrożeń dla obszaru LGD Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa. Analiza ta powstała w oparciu o materiały zgromadzone na spotkaniach konsultacyjnych, które odbyły się  w  miesiącu sierpniu na terenie 5 gmin. Wykorzystanie analizy SWOT pozwoli na opracowanie rzetelnego opisu obszaru LGD, który będzie zawierał szczegółową charakterystykę terenu na którym w latach 2014-2020 będzie wdrażana Lokalna Strategia Rozwoju.  W ramach warsztatów opracowano także listę grup defaworyzowanych (podlegających z różnych względów wykluczeniu społecznemu), które  funkcjonują na obszarze LGD.

W ramach warsztatów omówiono grupy defaworyzowane (w kontekście dostępu do rynku pracy oraz osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym), przyczyny defaworyzacji tych grup, metody dotarcia do nich celem zachęcenia ich do współpracy w ramach proponowanych przez LGD działań, dokonano także wstępnej oceny szans na zainteresowanie przedsiębiorców podejmowaniem działań mających dać potencjalne możliwości zatrudnienia dla przedstawicieli grup defaworyzowanych z obszaru LGD.

Na podstawie zgromadzonego materiału Zarząd LGD wraz z Pracownikami Biura oraz Ekspertem opracuje opis obszaru oraz Analizę SWOT wraz z wnioskami z niej płynącymi, które będą podlegały dalszym konsultacjom społecznym.

Galeria


baner
logo
Mapy PROW
Małe Projekty
Odnowa i Rozwój Wsi
Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw
Różnicowanie w kierunku Działalności Nierolniczej
multicel logo
Lokalności
Kalendarium
Kwiecień 2019 Maj 2019 Czerwiec 2019
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 18 1 2 3 4
Tydzień 19 5 6 7 8 9 10 11
Tydzień 20 12 13 14 15 16 17 18
Tydzień 21 19 20 21 22 23 24 25
Tydzień 22 26 27 28 29 30 31
Kartka z kalendarza
26 Maja 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
Aplikacja Mobilna Korony
korona
Aplikację można pobrać na
urządzenia z IOS i Android


Sklep App Store (IOS)
QR___app_store.jpg

Sklep Google Play (Android)
QR__google_play.jpg