Strona g堯wna
Home    Kontakt
 
 
Zmiana godzin pracy!
GODZINY OTWARCIA
BIURA LGD:

Poniedzia貫k - Pi徠ek
7.30 -15.30
Menu serwisu
Strona g堯wna
Stowarzyszenie
Informacje o Koronie
Turystyka
Organizacje
Kultura
Obiekty u篡teczno軼i publicznej
Gospodarka
Informacje praktyczne
Og這szenia
Galeria zdj耩
Pobierz pliki
Mapa serwisu
Kontakt
Linki
Leader 2014-2020
Informacje wst瘼ne
PROW 2014-2020
RLKS 2014-2020
Rozporz康zenia
LSR
Leader 2007-2013
Przewodnik po PROW
Rozporz康zenia
Broszurki
LSR
Wnioski i za陰czniki
Harmonogram nabor闚
Funkcjonowanie LGD
Wyszukiwarka
Archiwum
Nag堯wki RSS
Filmy o Koronie
Youtube
VIII Ma這polskie 安i皻o Warzyw - relacja PDF Drukuj E-mail
sobota, 12 wrzesie 2015
ImageImageJak co roku w pierwsz niedziel wrze郾ia odby這 si  Ma這polskie 安i皻o Warzyw. Stowarzyszenie Korona P馧nocnego Krakowa reprezentowali Prezes Stowarzyszenia Pan Piotr Adamczuk oraz Wiceprezes Pani Barbara Kawa. O stoisko promocyjne Korony zadbali Pa雟two Duk  z Zag鏎zyc, kt鏎ym pragniemy bardzo serdecznie podzi瘯owa za po鈍i璚ony czas i zaanga穎wanie. Organizatorom dzi瘯ujemy za zaproszenie do uczestnictwa w tym cyklicznym wydarzeniu.

Poni瞠j znajd Pa雟two relacj Gminy Igo這mia-Wawrze鎍zyce z niedzielnej imprezy:
6 wrze郾ia 2015 r. odby這 si VIII Ma這polskie 安i皻o Warzyw. Cykliczna impreza wpisana w kalendarz uroczysto軼i wojew鏚ztwa ma這polskiego, organizowana by豉 przez Urz康 Gminy Igo這mia-Wawrze鎍zyce, a wspierana przez Centrum Kultury i Promocji. Patronat nad 鈍i皻em obj瘭i: Minister Rolnictwa, Wicepremier Janusz Piechoci雟ki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Marek Sawicki, Pose do Europarlamentu Europejskiego R騜a Thun, Pose do Europarlamentu Europejskiego Czes豉w Siekierski, Wojewoda Ma這polski Jerzy Miller, Starosta Powiatu Krakowskiego J霩ef Krzyworzeka.

Punktualnie zgodnie z ustalonym harmonogramem imprezy konferansjerzy, kt鏎ymi byli pracownicy Urz璠u Gminy p. Ewa Oraczewska i p. Andrzej Knapik rozpocz瘭i uroczysto嗆. W tym roku na rozgrzewk jako pierwsi zaprezentowali si uczniowie szko造 karate Combat Klub. Po nich na scenie nast徙i這 rozdanie nagr鏚 finalistom konkurs闚 og這szonych przez CKiP: dla dzieci w kategorii klas I-VI "Opakowanie to wyzwanie", konkursu fotograficznego "Gmina Igo這mia-Wawrze鎍zyce w obiektywie" oraz finalistom konkursu poetyckiego i poezji 酥iewanej WTZ w Pobiedniku Ma造m. Na scenie opr鏂z pani dyrektor CKiP Joanny Murek, oraz pana J霩efa Rysaka W鎩ta Gminy pojawi si tak瞠 g堯wny sponsor nagr鏚, Komendant OSP w Gminie Igo這mia-Wawrze鎍zycach Jan Dzi璕a, kt鏎y w imieniu Zarz康u OSP wr璚za ufundowane nagrody. W tym miejscu chcieliby鄉y podzi瘯owa wszystkim, kt鏎zy przy陰czyli si do przygotowania upomink闚 dla dzieci: p. Barbarze Gajda-Constanzo, Firmie Fortuna Travel Jacek Fortuna, Ilonie Trzepa販e firma Anoli, Euromarketowi Autoryzowanemu Serwisowi Opla, Grupie Azoty, Stanis豉wowi Paluchowi w豉軼icielowi firmy Tasak, Zarz康owi Ochotniczej Stra篡 Po瘸rnej, Bankowi Sp馧dzielczemu, CKiP oraz W鎩towi Gminy. Po chwilach sp璠zonych w towarzystwie dzieci i m這dzie篡 nadszed czas na bardziej dojrza陰 prezentacj. Na scenie wyst徙i豉 przed zgromadzon publiczno軼i orkiestra d皻a "Hejna" z wi您ank pie郾i. Potem nadszed czas na przerw potrzebn do przygotowa na msz 鈍i皻. Po raz kolejny dzi瘯czynna, koncelebrowana Msza odbywa si na p造cie lotniska. Dyrektor CKiP pragnie podzi瘯owania ks. Proboszczowi Andrzejowi Gawro雟kiemu za okazan pomoc w przygotowaniu oprawy mszy, podzi瘯owania r闚nie gor帷e kierujemy do pana Tomasza Migda豉 organisty z Igo這mi oraz Oazy, kt鏎zy przygotowali na t okoliczno嗆 pie郾i. W koncelebrowanej Mszy 鈍i皻ej brali udzia: ks. Infu豉t Jerzy Bry豉, ks. Proboszcz Parafii Wawrze鎍zyce Andrzej Gawro雟ki, ks. Proboszcz Parafii Igo這mia Jan Jurczak, ks. Proboszcz Parafii Pobiednik Jacek Ha豉t, ks. z Parafii Ko軼ielniki Stanis豉w Palichleb. Wzruszaj帷a homilia wyg這szona do rolnik闚 z 篡znych ziem gminy Igo這mia-Wawrze鎍zyce, pi瘯na oprawa mszy 鈍i皻ej, procesja z darami, to wszystko mia這 wp造w na podnios造 charakter uroczysto軼i.

O godzinie 15.00 nast徙i豉 cz窷 oficjalna. Pan W鎩t gospodarz gminy powita wszystkich licznie przyby造ch go軼i. Znale幢i si w鈔鏚 nich:Ksi康z Infu豉t Jerzy Bry豉,p. Barbara Bubula Pos豉nka na Sejm RP, p. Lidia G康ek Pos豉nka na Sejm RP, p. Ireneusz Ra Pose na Sejm RP, p. J霩ef Lasota Pose na Sejm RP, p. Jaros豉w Gowin Pose na Sejm RP, p. Wojciech Kozak Wicemarsza貫k Wojew鏚ztwa Ma這polskiego, p. J霩ef Krzyworzeka Starosta Powiatu Krakowskiego, p. Tadeusz Nabag這- Przewodnicz帷y Powiatu Krakowskiego, p. Bogus豉w Sonik by造 Pose do Parlamentu Europejskiego, p. S豉womir Kowalczyk W鎩t Opatowca, p. Grzegorz Cichy Burmistrz MiG Proszowice, p. Tadeusz Durak Burmistrz Ska造, p. Pawe Knafel Burmistrz S這mnik, p. Marek S這wi雟ki W鎩t Gminy Radziemice, p. Wies豉w Rudek W鎩t Gminy Koniusza, p. W這dzimierz Okrajek, Dyrektor Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, p. Andrzej Nowak Ma這polski Wojew鏚zki Inspektor Ochrony Nasion i Nasiennictwa w Krakowie, p. Pawe Cie熥o Ma這polski Inspektor Ochrony 鈔odowiska, p. Jaros豉w Bomba Dyrektor Krajowego Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Pani Krystyna Janecka Wiceprezes Ma這polskiej Izby Rolniczej, p. Alicja Glanowska-Sowa Kierownik Warsztat闚 Terapii Zaj璚iowej w Pobiedniku Ma造m, p. Bogus豉w Wi郾iewski Dyrektor Agencji Rynku Rolnego, p. Jerzy Wiewi鏎ski Prezes Ma這polskiego Stowarzyszenia LOK, p. Barbara Gacek Wiceprzewodnicz帷a Rady Powiatu Proszowice, p. Piotr Adamczuk i p. Barbara Kawa reprezentuj帷y Stowarzyszenie Korona P馧nocnego Krakowa, p. Dariusz Nowak by造 Rzecznik Policji, p. ㄆkasz Sm馧ka Radny Wojew鏚ztwa Ma這polskiego. Pan w鎩t powita wszystkich zwi您anych z gmin Igo這mia-Wawrze鎍zyce: radnych, so速ys闚, dyrektor闚 plac闚ek edukacyjnych, stowarzysze, przedsi瑿iorc闚, ca貫 rodziny bior帷e udzia w imprezie, go軼i z r騜nych stron wojew鏚ztwa ma這polskiego, a szczeg鏊nie ciep這 rolnik闚-warzywnik闚. Pan w鎩t J霩ef Rysak przedstawi wszystkim Lider闚 Produkcji Warzywnej roku 2015: Pani Jadwig Marcinkowsk, Pana Krzysztofa Marcinkowskiego- kt鏎zy wydelegowani przez Rad So貫ck Wawrze鎍zyce I otrzymali ten tytu w uznaniu za ci篹ka prac, za du篡 potencja w produkcji warzyw. Wr璚zenia statuetek Lidera i Liderki Produkcji Warzyw dokona PanWojciech Kozak W-ce Marsza貫k Wojew鏚ztwa Ma這polskiego. Pani Jadwiga Marcinkowska i p. Krzysztof Marcinkowski wr璚zyli na r璚e Marsza趾a kosz warzyw- symbol plon闚 urodzajnych ziem gminy Igo這mia-Wawrze鎍zyce. W nast瘼nej kolejno軼i p. W鎩t Gminy i Przewodnicz帷y Rady Gminy Stefan Nawrot wr璚zyli liderom okoliczno軼iowe statuetki i dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Samorz康 Gminy Igo這mia-Wawrze鎍zyce. Pa雟two Jadwiga i Grzegorz Marcinkowscy oraz pa雟two Aneta i Krzysztof Marcinkowscy w uznaniu pracy, za trud przyczyniaj帷y si do rozwoju rolnictwa otrzymali odznaki honorowe "Zas逝穎ny dla Rolnictwa" od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na tegoroczne 鈍i皻o dla Lider闚 Produkcji Warzyw przedstawiciele firm z terenu gminy i gmin o軼iennych ufundowali cenne nagrody.

W tym roku tytu Honorowego Obywatela Gminy Igo這mia-Wawrze鎍zyce otrzyma Pose Ireneusz Ra. To za spraw swojej postawy wspieraj帷ej dzia豉lno嗆 gminy Igo這mia-Wawrze鎍zyce Rada Gminy podj窸a uchwa喚, aby przyzna Panu Ireneuszowi Rasiowi takie wyr騜nienie. W tym roku wyr騜nieni zostali przez Wiceprezesa Rady Ministr闚, Ministra Gospodarki p. Janusza Piechoci雟kiego w uznaniu dzia豉lno軼i na rzecz rozwoju gospodarki kraju i gminy wyr騜niaj帷y si przedsi瑿iorcy a w鈔鏚 nich: Pa雟two Halina i Leszek B皻kowscy- Przedsi瑿iorstwo Handlowo-Us逝gowe "LECH" z siedziba w Wawrze鎍zycach,, Pa雟tw Marzena i Edward Dziurzy雟cy EDMAR S.J z siedzib w Pobiedniku Wielkim,Pan Tadeusz Kwiatek-Centrum Ogrodnicze POLGER Sp. zo.o z siedzib w Zofipolu, Pan Maciej M帷zka M帷zka Sp. zo.o z siedzib w Str璕oborzycach, Pan Dariusz Krzemyk NET-PROFIT Warzywa i Owoce sp. zo.o z siedzib w Tropiszowie. W imieniu przedsi瑿iorc闚 g這s podzi瘯owania zabra p. Leszek B皻kowski. Na scen poproszona zosta豉 tak瞠 m這da mieszkanka gminy Igo這mi-Wawrze鎍zyce reprezentantka Polski na Mistrzostwach 鈍iata w Kolumbii w biegu na 100 m przez p這tki Klaudia Siciarz. Pan w鎩t wsp鏊nie z panem Przewodnicz帷ym wr璚zyli Klaudii dyplom, statuetk i upominek. Kulminacyjnym punktem cz窷ci oficjalnej jest wr璚zanie koszy warzyw-symbolu 鈍i皻a. Wszystkie so貫ctwa z naszej gminy przygotowa造 na t okoliczno嗆 misternie wykonane kosze. Po cz窷ci oficjalnej oddano g這s plac闚kom edukacyjnym. To szko造 z naszej gminy przygotowa造 鈍ietny repertuar s這wno - muzyczny. Do wyst瘼闚 do陰czy造 dzieci i m這dzie ucz瘰zczaj帷y na zaj璚ia do CKiP. Na tegorocznym M超 mia這 miejsce rozstrzygni璚ie wielu konkurs闚 adresowanych zar闚no do KGW ("Konkurs z dyni w tle") jak r闚nie do mieszka鎍闚 gminy: "Estetycznie zagospodarowana zagroda i posesja wiejska", "Najwi瘯sze warzywo" relacje o konkursach zamie軼imy we wrze郾iowym kwartalniku IGWA). W tym roku przygotowano tak瞠 atrakcje kulinarne: "Kocio貫k warzywny", "Zasmakuj w Ma這polsce" degustacj potraw przygotowana przez 11 KGW. Czas wieczorny umili wszystkim zgromadzonym w ten wyj徠kowo wietrzny i ch這dny wrze郾iowy wiecz鏎 wyst瘼 lokalnego zespo逝 "Alebabki". Gwiazdami tegorocznego 鈍i皻a byli Kabaret Marcina Da鎍a i Zesp馧 "Pi瘯ni i M這dzi". Zabaw taneczn poprowadzi zesp鏊 muzyczny Respekt. Na szcz窷ciarzy wspieraj帷ych Centrum Edukacji w Wawrze鎍zycach, kt鏎e prowadzi這 loteri fantow czeka造 fantastyczne nagrody. Wszystkim dzi瘯ujemy za frekwencj pomimo kapry郾ej pogody, zorganizowanie i mi陰 zabaw.

Galeria
baner
logo
Mapy PROW
Ma貫 Projekty
Odnowa i Rozw鎩 Wsi
Tworzenie i Rozw鎩 Mikroprzedsi瑿iorstw
R騜nicowanie w kierunku Dzia豉lno軼i Nierolniczej
multicel logo
Lokalno軼i
Kalendarium
Kwiecie 2019 Maj 2019 Czerwiec 2019
Ni Po Wt Cz Pi So
Tydzie 18 1 2 3 4
Tydzie 19 5 6 7 8 9 10 11
Tydzie 20 12 13 14 15 16 17 18
Tydzie 21 19 20 21 22 23 24 25
Tydzie 22 26 27 28 29 30 31
Kartka z kalendarza
26 Maja 2019
Niedziela
Imieniny obchodz:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Wi璚emi, Wilhelmina
Do ko鎍a roku zosta這 220 dni.
Aplikacja Mobilna Korony
korona
Aplikacj mo積a pobra na
urz康zenia z IOS i Android


Sklep App Store (IOS)
QR___app_store.jpg

Sklep Google Play (Android)
QR__google_play.jpg